YKS Yabancı Dil Soru Dağılımları

Çıkmış Soru ve Cevaplar
Mayıs 18, 2018

YKS Yabancı Dil Soru Dağılımları


Merhaba sevgili Bilgenç takipçileri 🙂 bu yazımızda sizlere YKS Yabancı Dil Soru Dağılımları hakkında bilgi paylaşacağız.

YÖK tarafından yapılan son açıklamalara göre 23 Haziranda yapılacak olan YKS sınavlarının bazı testlerinde değişikliğe gidildi. Ayrıca oturum süreleri ile resmi açıklama geldi. Bakınız: 2018 YKS Oturum Süreleri

YKS Yabancı Dil Nedir?

YKS Yabancı Dil alanından tercih yapacak olan adaylar öncelikle 23 Haziran saat 10:00’da TYT yani Temel Yeterlilik Testine Girecekler. Bu oturumda 40 Temel Türkçe, 20 Sosyal Bilimler, 40 Temek Matematik ve 20 Fen Bilimleri sorusu olmak üzere 120 soru sorulacak ve adaylara bu 120 soruyu cevaplamaları için toplam 135 dakika süre verilecektir. Sonuç olarak adaylara her soru için ortalama 1,125 dakika süre verilecektir. TYT testinin önemli bir farkı ise alan farkı olmamasıdır. Yani sayısal-sözel ayrımı yapılmaksızın her soru eşit puan getirecektir. Ertesi gün YKS diğer adıyla AYT yani Alan Yerleştirme Testi yapılacaktır. Bu sınavda adaylara yabancı dil alanından 80 soru verilecek. Adaylar bu 80 soruyu cevaplamak için toplam 120 dakika süreye sahip olacaklar.

YKS Yabancı Dil Hangi Dersler Var?

Daha öncede belirttiğimiz gibi yabancı dil alanında Yabancı Dil testi bulunmaktadır.

Peki bu derslerde Hangi Konulardan Sorumlu Olunacak?

aşağıdaki derslere tıklayarak hangi dersten hangi konu çıkacak öğrenebilirsiniz 🙂

Bu İçeriğe Emoji İle Tepki Ver


YKS Yabancı Dil Soru Dağılımları

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
20 Haziran 2020
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum