YKS Eşit Ağırlık Soru Dağılımları

Çıkmış Soru ve Cevaplar
Ekim 20, 2017

YKS Eşit Ağırlık Soru Dağılımları


Merhaba sevgili Bilgenç takipçileri 🙂 bu yazımızda sizlere YKS Eşit Ağırlık Soru Dağılımları hakkında bilgi paylaşacağız.
YÖK tarafından yapılan son açıklamalara göre 23 Haziranda yapılacak olan YKS sınavlarının bazı testlerinde değişikliğe gidildi. Ayrıca oturum süreleri ile resmi açıklama geldi. Bakınız: 2018 YKS Oturum Süreleri

YKS Eşit Ağırlık Nedir?

YKS Eşit Ağırlık alanından tercih yapacak olan adaylar öncelikle 23 Haziran saat 10:00’da TYT yani Temel Yeterlilik Testine Girecekler. Bu oturumda 40 Temel Türkçe ve 40 Temek Matematik sorusu olmak üzere 80 soru sorulacak ve adaylara bu 80 soruyu cevaplamaları için toplam 90 dakika süre verilecektir. Sonuç olarak adaylara he soru için ortalama 1,125 dakika süre verilecektir. Adaylar TYT oturumundan çıktıktan sonra en az 2 saat mola verecekler. Bu molanın ardından 2. oturum yani YKS Alan Sınavlarına girecekler. Bu sınavda adaylara 40 soru Edebiyat – Sosyal Bilimler 1, 40 soru Sosyal Bilimler 2, 40 Soru Matematik ve 40 Soru Fen Bilimler olmak üzere toplam 160 soru verilecek. Adaylar 160 soruyu cevaplamak için toplam 180 dakika süreye sahip olacaklar. Bütün testleri çözmek serbest olacak. Örneğin: Eşit Ağırlık öğrencisi Edebiyat – Sosyal Bilimler 1 ve Matematik Testinde ki 80 soruyu çözdükten sonra diğer testlerden de soru çözebilecek ve Sayısal veya Sözel puanının da hesaplanmasını sağlayabilecek.

YKS Eşit Ağırlıkta Hangi Dersler Var


Daha öncede belirttiğimiz gibi eşit ağırlık alanında Edebiyat-Sosyal Bilimler 1 ve Matematik testleri bulunmaktadır. Bu testleri daha detaylı inceleyecek olursak:

Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 testinde 40 soru sorulacaktır. Bu Sorular

  • Türk Dili ve Edebiyatı: 24 soru
  • Tarih-1: 10 soru
  • Coğrafya-1: 6 soru

Matematik testinde 40 soru şeklinde olacaktır.

Peki bu derslerde Hangi Konulardan Sorumlu Olunacak?

aşağıdaki derslere tıklayarak hangi dersten hangi konu çıkacak öğrenebilirsiniz 🙂

TYT Temel Türkçe Konuları

TYT Temel Matematik Konuları

YKS Edebiyat Konuları

YKS Coğrafya 1 Konuları

YKS Tarih 1 Konuları

YKS Matematik Konuları


YKS Eşit Ağırlık Soru Dağılımları

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
istanbul escort
%d blogcu bunu beğendi: