Kültürel Miras ve Turizm

Çıkmış Sorular
Ocak 4, 2017
aöf sınav soruları

AÖF Kültürel Miras ve Turizm Bölümü Sınavına Hazırlık İçin Tüm Soruları İnceleyin
AÖF Kültürel Miras ve Turizm Bölümü sınavına girmek isteyen adaylar sınav hakkında bilgi edinmek için daha önceki çıkmış soru ve cevap anahtarları incelenerek gireceğiniz sınavlarda size kaynaklık edebilir. Sınav soruları ve içeriği hakkında böylece daha çok bilgi edinebilirsiniz.
AÖF Kültürel Miras ve Turizm Bölümü Sınavına Girecek Adaylar
AÖF Kültürel Miras ve Turizm Bölümü sınavına girecek adaylar tarafından çıkmış sorular incelenip görüldükten sonra kendilerini değerlendirme imkanı sağlayabilirler. Sınav için gereken ön çalışma yapıldıktan sonra ve gereken belgeler ile birlikte sınava girmek için hazırlanılır. Bu sınav dan başarılı olmak için daha önceki yılların soru şekilleri hakkında iyice inceleme yapılır, testler çözülür ve eksik konular tamamlanır.

Açıklama

Açıklama

Programın Amaçları

Kültürel Miras ve Turizm Önlisans Programının amacı, Türkiye’nin arkeolojik varlıklarının, kültürel miras ve sanat birikiminin özenle korunması, bu varlıkların ulusal ve uluslararası turizme açılarak turizm açısından çekim alanına dönüştürülmesi ve bu yolla sosyal, kültürel ve ekonomik açılardan sürdürülebilir bir kalkınmanın sağlanmasına yönelik çalışmalara katkıda bulunacak, turizm sektöründe fark yaratabilecek elemanlar yetiştirmektir.

Günümüzde turizm sektöründeki gelişmeler bu alanı popüler hale getirmiştir. Bununla birlikte bu alanda faaliyet göstermesine karşın akademik eğitim almamış çok sayıda çalışan bulunmaktadır. Bu kişilerin uzaktan öğretim yoluyla bilgi gereksinimlerinin giderilmesi ve Kültürel Miras ve Turizm konusuna ilgi duyanlara eğitim olanağın sağlanması amaç edinilmiştir.

Programa Kimler Kayıt Yaptırabilir?

Kültürel Miras ve Turizm Önlisans Programına kayıt olmanın pek çok yolu bulunmaktadır. Bu programa kayıt olabilmek için kayıt türleri ve koşullarını anlatan Nasıl Öğrenci Olabilirim? sayfasını inceleyebilirsiniz.

3 Yarıyıl

3. Yarı Yıl
YarıyılDers Kodu
3SAN201U AKDENİZ UYGARLIKLARI SANATI
3SOS203U ANTROPOLOJİ
3TRZ201U GENEL TURİZM BİLGİSİ
3KMT201U KÜLTÜREL MİRAS YÖNETİMİ
3TRZ207U TURİZM COĞRAFYASI
3KMT203U TÜRKİYE’NİN KÜLTÜREL MİRASI I
3tar201u Atatürk İlkeleri ve inkılap Tarihi 1
3tür201u Türk Dili 1

4 Yarıyıl

4. Yarı Yıl
YarıyılDers Kodu
4İŞL402U İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ
4İLT204U KÜLTÜRLERARASI İLETİŞİM
4SNT402U SANAT TARİHİ
4PZL218U TURİZM PAZARLAMASI
4KMT204U TÜRKİYE’NİN KÜLTÜREL MİRASI II
4tar202u Atatürk İlkeleri ve inkılap Tarihi 2
4tür202u Türk Dili 2

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
%d blogcu bunu beğendi: