kpss ortaöğretim tercih sonuçları

Çıkmış Sorular
Ocak 9, 2017
kpss ortaöğretim tercih sonuçları

KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavına giren memur adayları 2016 KPSS tercih sonuçlarını heyecanla beklemeye devam ediyor. Memur olma ümidi ile tercih işlemlerini bitiren adaylar ”KPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak” sorusunun cevabını arıyor. ÖSYM KPSS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacak? Tercih işlemlerinin ardından 10 gün süre geçti. Tercih sonuçları için artık geri sayım başladı. İşte 2016 KPSS ortaöğretim ve önlisans tercih sonuçları ile ilgili tüm detaylar…

21 Aralık’ta başlayan ve 30 Aralık tarihine kadar devam eden tercih işlemleri geride kaldı. Milyonlarca memur adayı şimdi heyecanla 2016 KPSS tercih sonuçlarını beklemeye başladı. Memur olma hayali ile 2016 KPSS tercih sonuçlarını aratmaya başlayan ortaöğretim ve önlisans adayları için geri sayım başladı. ÖSYM’den gelecek KPSS tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklamalarına bu başlık altından ulaşabileceksiniz. Sonuçların açıklanmasının ardından ise hemen haberimizde görebilirsiniz. İşte detaylar…

2016 KPSS ORTAÖĞRETİM VE ÖNLİSANS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2016 yılında gerçekleşen KPSS ortaöğretim ve önlisans tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. ÖSYM’den KPSS tercih sonuçları ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak KPSS tercih sonuçlarının yakın bir zamanda açıklanması bekleniyor.

KPSS TERCİH SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLA

KPSS TERCİH SONUÇLARI GEÇEN YIL NE ZAMAN AÇIKLANDI?

Geçtiğimiz yıllarda 16-25 Kasım tarihlerinde tamamlanan KPSS tercih işlemleri, sonuçları ile 01 Aralık tarihinde memur adaylarının erişimine açılmıştı. Aynı hesaba göre bu yıl en geç 9 Ocak Pazartesi günü açıklanması gereken sonuçların, katılımın fazla olması nedeniyle biraz daha gecikmesi öngörülebilir.

YENİ UYGULAMALAR HAKKINDA

KPSS tercih sonuçları kafalarda soru işareti olarak kalmaya devam ederken ÖSYM’nin resmi sayfasındaki duyuru sayfasından yeni bir açıklama geldi. “2017 KPSS ve ÖABT Adaylarının Dikkatine!” başlığıyla verilen haberde KPSS testlerindeki ve puan türündeki değişiklere değinildi. İşte, duyuruda yer alan o ifadeler ve yeni KPSS puan türleri!

YENİ KPSS PUAN TÜRLERİ

2017 KPSS ve ÖABT’de yapılan değişiklikler aşağıda adayların bilgisine sunulmuştur:
• KPSS’de Ekonometri Testi yer almayacaktır.

• KPSS Puan Türleri yeniden belirlenmiştir.

• Lisans düzeyinde yapılan KPSS’lerde alan testleri (İşletme, Muhasebe, Hukuk, Kamu Yönetimi, İktisat, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, İstatistik) Cumartesi ve Pazar günlerinde sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki veya üç test olarak uygulanacaktır.

BRANŞ SIRALAMASI GÜNCELLEMESİNİN MECLİS GÜNDEMİNE TAŞINMASI

ÖSYM resmi sitesinden yapılan açıklama ile, 2016 KPSS lisans düzeyinde, branş bazında sıralamaların güncellendiği duyurulmuştu. Açıklamada, branş sıralaması değişikliklerinin ÖSYM aday işlemleri sistemine yansıtıldığı, Adayların, ais.osym.gov.tr adresinde T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapması durumunda branş sıralamalarını öğrenebilecekleri belirtilmişti.

Branş sıralama güncellenmesi ve bu güncellemenin aday işlemleri sistemine yansıtıldığının açıklanması, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde de yankı uyandırdı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, konuyu meclis gündemine taşıyıp, Milli Eğitimi Bakanı İsmet Yılmaz’ın yazılı olarak cevaplaması için bir soru önergesini meclise sundu. Soru önergesinde, aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu Üyesi görevinde de bulunan İrgil, güncelleme ifadesinin tam olarak ne anlama geldiğini ve bu güncellemenin yapılma sebebini, soru önergesi aracılığı ile sordu. Soru önergesinde ayrıca, sıralamada yapılan değişikliğin haksızlık yaratıp yaratmadığı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a soruldu.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
%d blogcu bunu beğendi: