İçişleri Bakanlığı PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANIYOR


PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANIYOR

İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı için başvurular 22 Mayıs 2017 tarihinde sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından adaylar başvuru sonuçlarının açıklanması için büyük bir heyecanla bekliyorlar. İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı başvuru sonuçlarına ilişkin heyecanlı bekleyiş bugün sona eriyor.

Konu ile ilgili olarak il tercihleri ve 2016 yılı KPSS (B) grubu lisans mezunları için KPSSP3 ve ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak olup, her il için puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar aday, Giriş (Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

Başvuru Sonuçları İçin TIKLAYINIZ. (Başvuru sonuçları açıklandığında link aktif olacaktır.)

SÖZLÜ SINAV
Çıkmış soru ve cevaplar olarak İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından adayların izleyeceği yollar ve sözlü sınavlara ilişkin önemli detayları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Sözlü sınavlar bölgesel olarak 7 ilde 3 Temmuz 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak. Sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav 7 komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 Haziran 2017 tarihinde İçişleri Bakanlığının (www.icisleri.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

SÖZLÜ SINAV KONULARI

Ayrıca İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımına başvuru yapan adaylar söz konusu sözlü sınavlarda hangi konulardan soruların geleceğini merak ediyorlar. İçişleri Bakanlığı 1545 personel alımı sözlü sınav konuları şöyle;

“Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konular.”