Fotoğrafçılık ve Kameramanlık


AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Sınavına Hazırlık İçin Tüm Soruları İnceleyin
AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü sınavına girmek isteyen adaylar sınav hakkında bilgi edinmek için daha önceki çıkmış soru ve cevap anahtarları incelenerek gireceğiniz sınavlarda size kaynaklık edebilir. Sınav soruları ve içeriği hakkında böylece daha çok bilgi edinebilirsiniz.
AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü Sınavına Girecek Adaylar
AÖF Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Bölümü sınavına girecek adaylar tarafından çıkmış sorular incelenip görüldükten sonra kendilerini değerlendirme imkanı sağlayabilirler. Sınav için gereken ön çalışma yapıldıktan sonra ve gereken belgeler ile birlikte sınava girmek için hazırlanılır. Bu sınav dan başarılı olmak için daha önceki yılların soru şekilleri hakkında iyice inceleme yapılır, testler çözülür ve eksik konular tamamlanır.

Açıklama

Açıklama

Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, fotoğrafçı ve kameraman mesleğine yönelik olarak bilgileri ve mesleği yapmaya yönelik hazırlıkları içermektedir. Programda uzaktan eğitime göre hazırlanmış, ders kitaplarıyla birlikte öğretilen bilgileri desteklemek ve pekiştirmek için web ortamında hazırlanmış ve yine web ortamında öğrencilere sunulan eğitim malzemeleri yer almaktadır.
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık Önlisans Programı, fotoğraf ve kameramanlık alanlarında çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve bu alanlarda kariyer sağlamayı amaçlamaktadır.
Görsel kültür, güzel sanatlar ve görsel iletişim konularına özgü, kültür, estetik, yöntem, teknik ve malzemeler konusunda temel bilgilere sahiptir.
Görsel kültür ve iletişim alanındaki yeterliklerini kullanarak etkili durağan (fotoğraf) ve hareketli (video) görüntüler çekebilir.

 

+ En az lise veya dengi okul mezunu olacak/olan adaylar için Yeni Kayıt
+ Örgün öğretimde öğrenci olup açıköğretim sistemiyle öğrenimine devam etmek isteyen öğrenciler için Yatay Geçiş
+ Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile halen öğrenim gören öğrenciler* için İkinci Üniversite
*Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinden mezun olanlar başvuru yapabilirler ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

3 Yarıyıl


3. Yarı Yıl
FOT207U FOTOĞRAFIN KULLANIM ALANLARI
FOT205U KAMERA TEKNİĞİNE GİRİŞ
FOT203U SAYISAL FOTOĞRAF BASKI TEKNİKLERİ
FOT201U SAYISAL FOTOĞRAF İŞLEME TEKNİKLERİ
FOT209U SAYISAL FOTOĞRAF MAKİNELERİ
İLT205U TOPLUM VE İLETİŞİM
TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I
TÜR201U TÜRK DİLİ I