Endüstriyel Tasarım Bölümü Nedir Hakkında Bilgi

Çıkmış Soru ve Cevaplar
Haziran 21, 2017

Endüstriyel Tasarım Bölümü Nedir Hakkında Bilgi


Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Çıkmış Soru ve Cevaplar – Teşekkürler


Sizlere bu yazımızda Üniversite Tercihi yapacak arkadaşların meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Programın Amacı
Bilindiği gibi tasarım yapılmadan üretilen teknolojik bir ürünün kalitesinden söz edilemez . Ulusal ve uluslararası rekabeti yaratan en önemli unsurlardan biri olan tasarımı gerçekleştirecek nitelikli eleman ihtiyacı, her geçen gün artmaktadır. Endüstriyel tasarım programının amacı da bu ihtiyacı karşılayacak elemanları yetiştirmektir .

Programda  Okutulan  Belli  Başlı Dersler
Endüstriyel Tasarım programında temel derslerin yanı sıra Endüstri Ürünleri Tasarımı, Tasarım iletişimi, Ergonomi, Sanat Tarihi, Pazarlama, Bilgisayar, Moda Sanat ve Tasarım Tarihi, Temel Çizim Teknikleri ve Malzeme Bilgisi gibi ders­ler okutulur  ve  uygulamalar yaptırılır.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler; Endüstriyel Tasarım programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir . Endüstriyel tasarım mesleği elemanları özel sektöre ait fabrikalarda çalışarak üretilecek ürünün, çeşitli üretim aşamalarında çizimlerini yaparlar; üretilen ürünün model­ lerinin hazırlanıp pazarlanmasına kadar çeşitli birimlerde görev yapabilirler .Çalışma Alanları
Endüstriyel Tasarım mesleği elemanlarının çalışma alanları özel sektöre ait endüstri kuruluşlarıdır . iş bulma olanakları büyük şehirlerde daha fazladır. Bu bölümden mezun olanlar; otomotiv endüstrisi,mobilya endüstrisi, iç mimarlık-dekoras­yon, grafik tasarım ve ambalaj alanlarında çalışabildikleri gibi kişisel eğilimlerine göre kendi özel tasarım bürolarını kurabilirler.

GİDİLEBİLECEK ÜNİVERSİTELER VE PUANLARI

Endüstriyel Tasarım Bölümü Olan Üniversiteler Başarı Sıralaması Taban Puanları

Endüstriyel Tasarım bölümü hangi üniversitelerde var,Endüstriyel Tasarım bölümü iş olanakları,Endüstriyel Tasarım bölümü taban puanları,Endüstriyel Tasarım bölümü olan üniversiteler,Endüstriyel Tasarım bölümü atamaları,Endüstriyel Tasarım bölümü dersleri,Endüstriyel Tasarım bölümü taban puanları,Endüstriyel Tasarım bölümü kaç yıllık,Endüstriyel Tasarım maaşları


Yemek Tarifi Sayfamız : TarifDergisi.Com


Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
istanbul escort
%d blogcu bunu beğendi: