Emlak ve Emlak Yönetimi


AÖF Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü Sınavına Hazırlık İçin Tüm Soruları İnceleyin
AÖF Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü sınavına girmek isteyen adaylar sınav hakkında bilgi edinmek için daha önceki çıkmış soru ve cevap anahtarları incelenerek gireceğiniz sınavlarda size kaynaklık edebilir. Sınav soruları ve içeriği hakkında böylece daha çok bilgi edinebilirsiniz.
AÖF Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü Sınavına Girecek Adaylar
AÖF Emlak ve Emlak Yönetimi Bölümü sınavına girecek adaylar tarafından çıkmış sorular incelenip görüldükten sonra kendilerini değerlendirme imkanı sağlayabilirler. Sınav için gereken ön çalışma yapıldıktan sonra ve gereken belgeler ile birlikte sınava girmek için hazırlanılır. Bu sınav dan başarılı olmak için daha önceki yılların soru şekilleri hakkında iyice inceleme yapılır, testler çözülür ve eksik konular tamamlanır.

Açıklama

Açıklama

Emlak ve Emlak Yönetimi

Önlisans Programı, emlak sektörünün ihtiyaç duyduğu etik ilkelere saygılı, emlak değerlemesi, emlak pazarlanması, emlak yönetimi konularında mesleki bilgilerle donatılmış elemanlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Emlak alanıyla ilgili kavram ve ilkeleri özümsemiş, alanında edindiği temel düzeydeki bilgi ve becerileri kullanarak, verileri yorumlayabilen ve değerlendirebilen, mesleki plan ve projeleri gerçekleştiren ve müşteri memnuniyetini ilke edinerek çözüm önerileri geliştirebilen, kısacası; tüm emlak işlemlerini etkin bir biçimde yürütebilecek mesleki bilgiye ve insani iletişim becerilerine sahip, sektörde etkin olabilecek meslek elemanları yetiştirmektir.

  • +  Emlak ve emlak yönetimi alanında iyi düzeyde bilgilere sahip olur,
  • +  Emlak ve emlak yönetimi alanına ilişkin edindiği bilgileri kullanma becerisine sahip olur,
  • +  Alana ilişkin bilgileri analiz etme, yorumlama ve değerlendirme becerisine sahip olur,
  • +  Mesleki plan ve projeleri gerçekleştirir -İnsani iletişim becerilerine sahip olur,
  • +  Alanı ile ilgili edindiği bilgi ve beceriler düzeyindeki düşüncelerini ve önerilerini ilgililere yazılı ve sözlü olarak aktarır,
  • +  Kurum, iş ve toplumsal etik değerlere uygun davranır.