‘Eğitimde Refah’ Sıralamasında Türkiye, 10 Üzerinden 0 Puanla Sonuncu Oldu.

Çıkmış Soru ve Cevaplar
Ağustos 17, 2017

‘Eğitimde Refah’ Sıralamasında Türkiye, 10 Üzerinden 0 Puanla Sonuncu Oldu.


Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Çıkmış Sorular – Teşekkürler


Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) raporu, Türkiye ile Meksika’nın ‘eğitimde refah’ sıralamasında 10 üzerinden 0 puan alarak sonuncu sırayı paylaştıklarını gösterdi

OECD’nin ‘İyi Yaşam Endeksi’ başlığı altında hazırladığı ‘Bölgesel Refah Endeksi’, toplam 35 ülkeyi değerlendirme kapsamına aldı. En yüksek oranlara sahip ülkelere 10, en düşüklere ise 0 puanın verildiği endekste 35 ülke eğitim, iş, gelir, güvenlik, sağlık, çevre, sivil katılım, teknolojiye ulaşım, barınma, topluluk, hayat tatmin düzeylerine göre toplam 11 alanda değerlendirildi.

Türkiye, ortaöğretim ve üstünde derecelerden mezun olan bireylerin iş gücüne katılım oranlarına göre belirlenen ‘eğitim refahı’ kriterinde, 0 puan aldı. Bu alanda tam puanlar ise Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Slovakya’nın oldu.

26 bölgede değerlendirilen ülkemizde 13 bölge 0 puan aldı. Ortaöğretim ve üstü mezunların iş gücüne katılım oranının %35’in altında kaldığı bu bölgelerden Ankara, 10 üzerinden 4.4 puanla en iyi performansı gösteren şehir oldu. Onu 2.4 ile İstanbul ve 2.2 ile İzmir takip etti.

 

 

Kaynak :Webtekno


Yemek Tarifi Sayfamız : TarifDergisi.Com


Facebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
%d blogcu bunu beğendi:

Tarif Dergisi

istanbul escort