Dershanelerden Sonra Açılan Eğitim Kurumları da Kapatılacak

Dershanelerin kapatılmasının ardından alternatif birçok özel eğitim kurumu, etüt merkezi, ödev evi, özel eğitim kursları gibi birçok kurum açıldı. Yapılan açıklamalara göre bu kurumlardan bazıları terör örgütü propagandası yaptğı gerekçesiyle incelemeye alınacak ve gerekirse kapatılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada, dershanelerin kapatılmasının ardından özel eğitim kursları, ödev evleri, etüt merkezleri gibi kurumların FETÖ’nün dershanelerden sonra geçiş yaptığı kurumlar olduğu ve bu kurumların tamamının incelemeye alınacağı, terör örgütleri ile alakalı bir durum görüldüğü taktirde kurumların kapatılacağı söylendi.

MEB yaptığı açıklamada, bundan sonra açılacak tüm eğitim kurumlarını açmak isteyen kişiler inceleneceği ve ondan sonra ruhsat verileceği, hali hazırda tespit edilen PKK ve FETÖ bağlantılı eğitim kurumlarının kapatılacağı söylendi.

FETÖ’nün bazı dershaneleri özel eğitim kursu olmuştu. Bunlar kapatılsa da aynı zamanda farklı kişiler üzerinden bir çok dil merkezi, etüt merkezi açtıkları tahmin ediliyor.

İçişleri Bakanlığı ve MEB açıklamalarında FETÖ’nün eğitimden tamamen kazınacağı söylendi.

 

Adem ASLAN

1998 yılından bu yana bilgisayar donanım - sistem yöneticiliği ve yazılım uzmanlığı yapmaktayım. Son dönemlerde gelişen Web programcılığında kurumsal firmalara destek olmak amaçlı Web programlama konularında yardımcı olmaktayım. Arada hobi olsun diye ek siteler ile uğraşmaktayım.