Bankacılık ve Sigortacılık

AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Sınavına Hazırlık İçin Tüm Soruları İnceleyin
AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü sınavına girmek isteyen adaylar sınav hakkında bilgi edinmek için daha önceki çıkmış soru ve cevap anahtarları incelenerek gireceğiniz sınavlarda size kaynaklık edebilir. Sınav soruları ve içeriği hakkında böylece daha çok bilgi edinebilirsiniz.
AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Sınavına Girecek Adaylar
AÖF Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü sınavına girecek adaylar tarafından çıkmış sorular incelenip görüldükten sonra kendilerini değerlendirme imkanı sağlayabilirler. Sınav için gereken ön çalışma yapıldıktan sonra ve gereken belgeler ile birlikte sınava girmek için hazırlanılır. Bu sınav dan başarılı olmak için daha önceki yılların soru şekilleri hakkında iyice inceleme yapılır, testler çözülür ve eksik konular tamamlanır.

Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı, 1993 yılında Uzaktan Eğitim Sistemi’nin yeniden yapılandırılması ile Açıköğretim Fakültesi bünyesinde açılan bir programdır. Bu bölümden mezun olanlar Bankacılık ve Sigortacılık alanında özel ve kamu kuruluşlarında alanları ile ilgili çalışabilmektedirler. Bu programda okutulan dersler dönemliktir ve programın öğretim süresi iki yıldır. Anadolu Üniversitesi Merkezi Açıköğretim Sistemi’ne göre öğretim yapan programların öğrencileri, güz ve bahar dönemlerinde ara ve dönem sonu sınavları olmak üzere dört kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadır. Öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde sınava katılırlar. Programı başarıyla tamamlayan öğrenciler önlisans diploması alırlar.

Bankacılık ve Sigortacılık Önlisans Programı’nda öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Ders kitaplarına destek olmak amacıyla derslere ilişkin televizyon yayınları da programda yer almaktadır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüz yüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedir.

Bölüm Açıklama

s

Adem ASLAN

1998 yılından bu yana bilgisayar donanım - sistem yöneticiliği ve yazılım uzmanlığı yapmaktayım. Son dönemlerde gelişen Web programcılığında kurumsal firmalara destek olmak amaçlı Web programlama konularında yardımcı olmaktayım. Arada hobi olsun diye ek siteler ile uğraşmaktayım.