Ata Aöf Sosyoloji Lisans

Ata Aöf Sosyoloji Lisans Çıkmış Soru ve Cevaplar

Linkler Eklenecektir.

Ata Aöf Sosyoloji Programın Seviyesi
Lisans

Ata Aöf Sosyoloji Programın Süresi
4 yıl

Ata Aöf Sosyoloji Programın Amacı
Öğrencilere sosyolojik bilgi üretimine katkıda bulunabilmelerini sağlayacak akademik nitelikleri kazandırmak ve mezun olduktan sonra mesleki yaşamlarında onlara yardımcı olabilecek teorik ve pratik bilgilere sahip sosyologlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.ğlamaktır.

Ata Aöf Sosyoloji Programın Kazanımları
Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler, toplumların oluşum ve değişim mekanizmalarını, sosyal olgu ve olayların oluşum-değişim süreçlerini; nedenlerini ve sonuçlarını anlama, toplumsal kurum ve yapıları inceleme vb. konularda yeterlilik kazanacaktır.

Ata Aöf Sosyoloji Programın İş Alanları
Bu programdan mezun olacak öğrenciler aile, suçluluk, nüfus bilim, endüstri ve tarım sorunları, köy-kent yerleşmeleri, sosyal ekoloji, siyaset ve hukuk sosyolojisi gibi alanlarda uzmanlaşabilirler. Ayrıca mezun öğrenciler özel sektörde insan kaynakları uzmanı, araştırma şirketlerinde araştırmacı, sosyal hizmetler vb. kamu kuruluşlarında meslek elemanı ve yönetici olarak çalışma imkânına sahiptirler.

Ata Aöf Sosyoloji Programın Öğrenim Giderleri
Programa yerleştirilen adaylar bahar ve güz yarıyılları başında (Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında) Öğrenim Giderlerini öderler.Öğrenim Gideri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Ata Aöf Sosyoloji Programın Diploma Bilgisi
Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında “Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi” mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer lisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

Ata Aöf Sosyoloji Programa Yerleştirilme Şartları
Programa yerleştirilme işlemleri öğrencilerin LYS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Ata Aöf Sosyoloji Programa Öğrenci Kabul Şartları
Programı tercih edecek öğrenci adaylarının  Lisans Yerleştirme Sınavı’ndaki LYS puan türlerinin en az birinden 180.000 veya üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Geçmiş dönem puan türleri geçerli değildir.

Ata Aöf Sosyoloji İkinci Üniversite Kabul Koşullar
Yükseköğretim kurumu tarafından belirlenen koşullarda Fakültemize İkinci Üniversite kapsamında öğrenci yerleştirme işlemi yapılmaktadır. Bu kapsamda herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler Fakültemize kayıt yaptırabilirler.
İkinci Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Ata Aöf Sosyoloji Programda Sınavlar
Ara, final ve bütünleme sınavları öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak öğrencilerin tercihleri ve özel durumları göz önünde bulundurularak belirlenen sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde gerçekleştirilmektedir. Sınavlara ilişkin detaylı bilgi için tıklayınız.


 

Ata Aöf Sosyoloji Lisans Çıkmış Soru ve Cevaplar

%d blogcu bunu beğendi: