Aöf Sınav Yerleri


Aöf Sınav Yerleri

Bilindiği üzere güz dönemi sınavları 26 – 27 Kasım ve 14 – 15 Ocakta yapılmaktadır. Vizeler yapılmış olup, gözler yakın bir tarihte yapılacak olan güz dönemi final sınavlarına çevrilmiştir. Güz dönemi final sınavına girebilmek için öncelik ile aöf sınav yerleri öğrenilmelidir. aöf sınav yerleri yakın bir tarihte açıklandı. Sizde açık öğretim otomasyonu aracılığı ile aöf sınav yerleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Açık öğretim sınav yerleri öğrenme

14 – 15 Ocak tarihlerinde gireceğiniz final sınavı öncesi mutlaka aöf sınav yerleri öğrenilmelidir. Zaten aöf sınav yerleri öğrenilmeden sınavlara girmek mümkün olmayacaktır. aöf sınav yerleri öğrenilmesi için yapılması gereken işlem ise oldukça kolay ve şu şekilde olmaktadır;

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ İNDİRME

– Öncelik ile açık öğretim fakültesi öğrenci otomasyonuna TC kimlik no ve kullanıcı şifremiz ile giriş yapmamız gerekmektedir.

– Sisteme giriş yaptıktan sonra, bu sene açık öğretim fakültesi otomasyonu sizden bir anket doldurmanızı isteyecek. Eskiden bu anketi doldurmadan geçebiliyorsunuz, fakat bu sene aöf otomasyonu bu anketi doldurmadan aöf sınav yerleri hakkında bir bilgi vermiyor. Anketi de geçmek mümkün olmadığından dolayı, aöf sınav yerleri öğrenmenin yolu anketi doldurmaktan geçiyor.

AÖF sınav yeri sorgu sayfası login.anadolu.edu.tr

– Daha sonra sınav işlemleri menüsü altından sınav giriş belgesine ulaşabilirsiniz.

– Sınav 14 – 15 Ocak tarihlerinde cumartesi ve pazar yapılacak olup, toplam 4 oturumdan oluşacaktır.

– İlk oturum cumartesi saat 9:30 da ve ikinci oturum ise saat 14:00 te olmaktadır.

– 3. oturum ve 4. oturumda pazar günü yapılacak olup, cumartesi günü uygulanacak olan sınav takvimi ile aynı saatler olan 9:30 ve 14:00 da yapılacaktır.

– Sınav takvimini görüntülemeden önce karşınıza sınav giriş belgesi uyarısı belirecektir. Uyarıyı okuduktan sonra sınav giriş belgesi görüntüle yazan, mavi ile renklendirilmiş olan butona tıklayabilir ve aöf sınav giriş belgesine ulaşabilirsiniz.

– Dilerseniz sağ üst köşede yer alan, şifresi giriş uygulamasına izin ver yazan yerin karşısında ki evet kutucuğuna tik atabilir ve daha sonra ki işlemlerinizde şifre ile vakit kaybetmezsiniz. Bu seçenek tamamen opsiyonlu olup, tercihe bağlı olmaktadır.

Aöf sınavına girerken götürülmesi gerekenler

Aöf sınavına girerken yanımızda bazı evrakları eksiksiz götürmemiz gerekmektedir. Bu evraklar eksiklik gösterdiği taktirde ne yazık ki sınava girmeniz mümkün olmayacaktır. Bu evraklar şu şekildedir;

– Öncelik ile tabi ki açık öğretim sayfası otomasyonundan ulaşacağınız ve çıktısını alacağınız sınav giriş belgesini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Bu belge olmadan sınava girmeniz ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bu belge tüm oturumlarda yanınızda olmalıdır.

– Nüfus cüzdanı da zorunlu olan belgeler arasında yer almaktadır. Fotokopisi kabul edilmeyecektir. Ancak noter onaylı aslı gibidir yazdığı takdirde kabul görecektir. Güncel fotoğrafınızın olduğu nüfus cüzdanınız mutlaka yanınızda bulunmalıdır.

– Açık öğretim öğrenci kimlik belgesi diğer tüm sınavlarda zorunluyken bu sezon bu zorunluluk kalktı. Yine de yanınızda bulundurmanızda fayda var.

– Sınavda kalem silgi dağıtılmayacak. Bu yüzden yanınızda yumuşak uçlu ve yedekli kurşun kalem, güzel silen bir silgi ve kalem ucu veya kalem tıraş mutlaka bulundurmalısınız.

Aöf sınavına girerken dikkat edilmesi gerekenler

– Öncelik ile sınav giriş belgesi, nüfus cüzdanı gibi evraklarınız mutlaka yanınızda bulunmalıdır ve unutmamanız gereken ilk husustur.


– Kalem, kalem tıraş ve silginizi unutmamalısınız.

– Sınava girerken yanınızda cep telefonu, çağrı cihazı gibi teknolojik aletler bulundurmamanız gerekmektedir. Tespiti halinde sınavınız iptal edilir.

– Sınavda kullanacağınız hesap makinesi sadece basit dört işlem yapmalı. Daha karmaşık soruları çözebilen ve hafızalı hesap makinesi kullanılması yasaktır.

%d blogcu bunu beğendi: