2017 LYS Üniversite yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor

2017 LYS Üniversite yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor


Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Basarisiralamalari.com – Teşekkürler


2017 LYS yerleştirme sonuçları bugün açıklanıyor.

LYS tercih sonuçları için büyük gün geldi. ÖSYM’den yapılan duyuruya göre 2017 LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak. Üniversite tercih sonuçları “https://sonuc.osym.gov.tr/” adresinden sorgulanacak. Peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak?

Üniversiteye yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sitesinden açıklanacaktır.

LYS TERCİH SONRASI İŞLEMLER

LYS tercih sonuçlarını öğrenen adaylar kayıt için uğraşacaklar. İsteyen adaylar internet üzerinden üniversite kayıt işlemlerini yapabilecekleri gibi kazandıkları üniversiteye giderek de kayıt işlemi yapabilecekler. İnternet üzerinden başvuru yapacak olan adaylar 11-16 Ağustos tarihleri arasında, üniversiteler üzerinden başvuru yapacak olan adaylar ise 14-18 Ağustos tarihleri arasında başvuru yapabilecekler.

2017-ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 12 Mart 2017 tarihinde uygulanan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 10-11-17-18 Haziran 2017 tarihlerinde gerçekleşen Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2016-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Yerleştirme sonuçları,  08 Ağustos 2017 tarihinde saat 10:45’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacaktır.

SONUÇLARI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZAdaylar, yerleştirme sonuçlarını yukarıda belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2017-2018 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye, belirtilen süre içerisinde başvurmaları gerekmektedir.

Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır. Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 30 Aralık 2017 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının elektronik kayıt işlemleri ile ilgili açıklamasına, yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve yükseköğretim programlarına yerleştirmede oluşan en küçük ve en büyük puan bilgilerine aşağıdaki bağlantılardan erişilebilir.  

Adayların bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2017-ÖSYS Yerleştirme Sonuçları


Yemek Tarifi Sayfamız : TarifDergisi.ComFacebook Sayfamıza Abone Olmayı Unutmayın >>> Tıkla

%d blogcu bunu beğendi: