2017 KPSS ÖABT Yardımcı kitap önerileri

Çıkmış Soru ve Cevaplar
Ağustos 16, 2017

2017 KPSS ÖABT Yardımcı kitap önerileri2017 KPSS ÖABT Türkçe Öğretmenliği Düzgün Konu Anlatımlı Konu Testleri-Konu Kaynakçası Akçağ Yayınlarına ait olan kitabın Yazarları: Prof. Ertuğrul Yaman ve İbrahim Tüzer  Türkçenin tarihsel gelişim sürecinin izlenebilmesi ve günümüzdeki Dünya ölçeğinde bir konuşma dili olup olamayacağının büyük göstergesi Türkçe konuşanların Türkçe ile ilgili bilinç durumlarıyla doğrudan ilgilidir.

Çünkü dil ve anlam organik bağı olan iki durumdur. Türkçenin gelişmiş gücü konusundaki ilk bilinçli çalışma olan Kâşgarlı Mahmut’un meşhur sözlüğü Dîvânü Lugâti’t-Türk’tür. Kâşgarlı Mahmut ve 11. yüzyılda yaşamış olan büyük bir Türk bilgesidir. Kâşgarlı’dan günümüze kadar daha birçok insanın Türkçenin öğrenilmesi konusunda üstün bir gayretleri olmuştur.

Son yıllarda bu durum Türkçenin öğretimi konusu, bilimsel bir yöntemle veya Dünya çapında ele alınır bir yere gelmiştir. Bu kitap, bu bilinçten dolayı hazırlanmıştır.

Her biri kendi alanlarında uzman olmuş akademisyenlerce hazırlanan bu güzel çalışma, temelde dört bölümden oluşur: Eski ve Yeni Türk Dili-Yeni Türk Edebiyatı-Türk Halk Edebiyatı Ve Eski Türk Edebiyatı. Yukarıda vurgulanan bilim dalları bünyesinde sıralanan konular, açık ya da belirgin özellikleriyle ele alınmış olup her konu testlerle ve bölüm sonlarında kaynakçalarla desteklenmiştir.

İlk defa 2013 yılında uygulanmaya başlanmış olan Öğretmenlik Alan Bilgisi Türkçe Sınavı’nda öğretmen adaylarına gelen sorular ışığında hazırlanan bu eşsiz çalışmada, 2015 yılındaki sınavın soruları da gözetilerek temel bir genişlik sağlanmaya gayret gösterilmiş ve mümkün olduğu kadar titiz davranılmaya çalışılmıştır.

Sosyal Bilgiler Öğretmenliği

ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği 1 Alan Eğitimi ikinci Kitap Olarak Önerilir. Kitabın Yazarı: Dr. Selçuk Beşir Demir Geçen senelerde birçok sınav sorusunu bulan yazar, bu eserin ÖABT Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Alan Sınavı’nda öğretmen adaylarının başarılarına daha çok başarı katacağına yürekten inanmaktadır.

ÖABT Sosyal Bilgiler  Öğretmenliği ve Alan Sınavlara göre sunulmuş bu kitap  sosyal eğitimi olarak kabul olmuş bütün konular detaylı  bir şekilde ele alınmıştır.

Beceri öğretiminden daha çok kavram öğretimine kadar her türlü konu en ince ayrıntısına kadar püf noktalarıyla verilmiştir. Her konu bir ünite altında geniş konu anlatımlarıyla sunulmuş ve metin içinde önemli olan bölümler özel olarak vurgulanmıştır.

Dikkat edilmesi gereken durumlar Uyarı ikonu ile belirtilmiştir. Ayrıca kilit bilgiler sunmak adına Önemli ve Ek Bilgi ya da Not şeklinde ikonlar verilerek okuyuculara yol gösterilmiştir.

Son olarak sınavda çıkması muhtemel olan konular Tahmini Sınav Sorusu diye belirtilmiştir.

2017 KPSS ÖABT Soru Bankaları

2017 KPSS ÖABT Alan Türkçe Öğretmenliği Bilgi Notları ile Destekli Soru Bankası 3. Kitap olarak önerilir Yazarı: Ahmet Yaşar Doğan  Hazırlamış olan bu kitap AYDOĞAN HOCA SERİSİ’’nin ikinci olan kitabıdır. Türkçe Öğretmenliği Alan Testi’nde ve geçmiş dönemlerdeki soru yönelimleri dikkate alınmış olup hazırlanmış olan kitabın piyasadaki kitaplardan en önemli farkı ise her testin yanında bulunan ‘OKUMADAN GEÇME dediğimiz bilgi notudur.

İhtiyacınız olan TÜRKÇE ÖĞRETMENLİĞİ ALAN SINAVI bilgileri ve bu bilgi notlarında pratik şekilde sizlere sunuyor. Kitabın bir diğer farkı da soruların AÖF ve MEB  havuzdan seçilmiş olmasıdır ki bu yönüyle kitab tektir.   10 bölümden oluşmuş kitab 3000 özgün soru bulundurur. Her bir bölümde sorular oluşturulurken sınavdaki sorular dağılımları ile dikkate alınmış, sizlerin en çok zorlandığı bazı derslerdeki soru sayısı diğer derslere göre artırılmıştır.

2017 KPSS ÖABT Alan Memnun Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Notlarıyla Destekli Olan Soru Bankası. Son olarak önerilenler arasına girmiştir.

Kitabın Yazarı: Bahattin Şenol içindekiler: Uygur Türkçesi 11. – 13. Yüzyıllar Türk Dili Genel Dilbilim Türkçe Biçim Bilgisi Türkçe Yazılı Anlatım BÖLÜM 2 ESKİ TÜRK EDEBİYATI Eski Türk Edebiyatının Kaynaklarından Şair Tezkireleri Türk Edebiyatının Mitolojik Kaynakları Türk İslâm Edebiyatı 8. – 13. Yüzyıllar Türk Edebiyatı 14. – 15. Yüzyıllar Türk Edebiyatı 16. Yüzyıl Türk Edebiyatı Bölüm Denemeleri Halk Edebiyatına Giriş Halk Hikâyeleri Türk Halk Şiiri Bölüm Denemeleri Yeni Türk Edebiyatına Giriş Tanzimat Dönemi Türk Edebiyatı II. Meşrutiyet Dönemi Türk Edebiyatı Çağdaş Türk Romanı Türk Tiyatrosu Eleştiri Tarihi Eleştiri Kuramları Bölüm Denemeleri.


2017 KPSS ÖABT Yardımcı kitap önerileri

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Sitemiz Yenileniyor. Bazı Dökümanlar çalışmayabilir. En kısa sürede ayarlanacaktır.
24 Haziran 2018
Üye Griiş Paneli

Üye OlŞifremi Unuttum
%d blogcu bunu beğendi: