Detay Haberler
Ana Sayfa AÖF Aöf Haberler Sınav Süresi Kaç Saat/Dakika?

Sınav Süresi Kaç Saat/Dakika?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından düzenlenen sınav süresi sabit olmakla birlikte, sınav oturum süresi “2 Saat” olarak uygulanmaktadır. Her bir ders için ayrılan süre ise 30 dakika olarak belirlenmiştir. Bir oturumda en fazla 4 dersten sınava girilebilmektedir. Sadece bir dersten sınava girecek öğrenciler için tanınan hak, yine 2 saat olarak uygulanır.
Her bir ders için ayrılan 30 dakikalık süre içerisinde, soru başına düşen zaman ise 90 Saniye, yani 1,5 dakikadır. Her derste toplam 20 soru yer almaktadır.

Öğrenciler sınava en fazla 15 dakika geç girebilir. 15 Dakikadan daha fazla geç kalanlar sınav salonuna alınmazlar. Sınav süresinde ilk 30 dakika ve son 5 dakika içerisinde sınav salonundan çıkmak ise yasaktır. Sağlık sorunları, tuvalet ve benzeri ihtiyaçlar nedeniyle salondan dışarı çıkan öğrenciler, tekrar salona alınmaz ve sınavı iptal edilir.

Önerilen Sayfalar

Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders ekle-sil dönemlerinde internet sayfasından işlem yapmaları gerekebilmektedir. Bu …

Çan Eğrisi Kalktı mı?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan ders geçme alt sınır notu değişikliği, beraberinde çan eğrisine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Powered by TR5 Online