Detay Haberler
Ana Sayfa AÖF Aöf Haberler Çan Eğrisi Kalktı mı?

Çan Eğrisi Kalktı mı?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan ders geçme alt sınır notu değişikliği, beraberinde çan eğrisine yönelik değişiklik olup olmadığı sorularını akıllara getirmiştir. Yapılan yeni değişiklik, çan eğrisinin kaldırılması yönünde herhangi bir değişikliğe etki etmemektedir. Çan eğrisi sistemi hala devam etmekte olup, sadece ders geçme alt sınırında değişikliğe gidilmiştir.

Daha önce 25 olan ders geçme alt sınır notu 35’e yükseltildikten sonra çan eğrisinde şu değişimler baş gösterecektir. Geçtiğimiz yıllarda 26 ve üzeri notlar çan eğrisi için not ortalamasına dahil edilmekteydi. Bu değişiklik ardından ise 36 ve üzeri notlar çan eğrisine dahil edilecektir. 35 ve altı ile 100 puan alan öğrencilerin notları çan eğrisine yansıtılmamaktadır.

Sistemdeki yeni değişiklik ardından çan eğrisi sistemi devam etmektedir ve çan eğrisi kalkmadı. Öğrencilerin bu doğrultuda sınavlara hazırlanmaları önerilir.

Önerilen Sayfalar

Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders ekle-sil dönemlerinde internet sayfasından işlem yapmaları gerekebilmektedir. Bu …

Sınava Girmezsem Ne Olur?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri, belirlenen sınav tarihlerinde sınav salonunda olmadıkları taktirde sınava girmemiş kabul …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Powered by TR5 Online