Detay Haberler
Ana Sayfa AÖF Aöf Haberler Bir Soru Kaç Puan?

Bir Soru Kaç Puan?

Açıköğretim Fakültesi sisteminde puan değerinin hesaplaması, soru başına düşen puan üzerinden hesaplanmaktadır. Ders başına her sınavda 20 adet soru sorulmaktadır. Toplam alınabilecek puan ise 100 olarak bilinmekte. 100/20= 5 (AÖF Soru Başına Düşen Puan) olarak hesaplanmakatdır. Yani Açıköğretim sisteminde her soru 5 puan değerindedir.

Bu konuda bazı yanlış bilgilendirmeler bulunmaktadır. Zor veya az kişilerin doğru yanıtlayabildiği sorulara 10 puan verilebildiği konuşulmakta. Fakat böyle bir şey mümkün olmamaktadır. Kolay ve zor ayırım yapmadan, her soru AÖF sisteminde 5 puan değerindedir. 20 Sorudan 10 doğru yapan öğrencinin alacağı puan ise 50’dir.

Unutulmamalıdır ki AÖF sınav sisteminde, yanlış cevaplar doğruyu götürmemektedir. Bu nedenle sınavlarda boş şık bırakmamanız tavsiye edilir.

Önerilen Sayfalar

Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim?

Açıköğretim Fakültesi öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders ekle-sil dönemlerinde internet sayfasından işlem yapmaları gerekebilmektedir. Bu …

Çan Eğrisi Kalktı mı?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından yapılan ders geçme alt sınır notu değişikliği, beraberinde çan eğrisine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Powered by TR5 Online