Detay Haberler
Ana Sayfa Makaleler Açıköğretim Sınav Giriş Belgesi

Açıköğretim Sınav Giriş Belgesi

Açıköğretim Sınav Giriş Belgesi

Açıköğretim fakültesi yaklaşık 1,5 milyon öğrenciye eğitim veren dev bir kurumdur. Yıllardan bu yana faaliyet gösteren kurum sayesinde binlerce öğrenci dışardan üniversite bitirme imkânı yakalamıştır. Dışarıdan bitirilen bu üniversite bütün il merkezlerinde akademik takvime göre yapılan sınavlar ile mezun vermektedir. Açıköğretim fakültesi öğrencileri her sene iki vize ve iki final sınavında ter dökmektedir. Bu sınavların tarihleri akademik takvimde açıklanıyor eğitim öğretim dönemlerinden önce. Uzaktan bitirilen bu fakülte öğrencileri için bazı işlemlere kolaylık getirmek istediğinden öğrencilerin kullanabileceği portal oluşturmuştur. Aöf gis hizmetleri ile öğrenciler kendi sistemlerine giriş yaparak istedikleri bilgiye ulaşabiliyor.

AÖF GİS NEDİR?

           Aöf gis hizmetleri öğrencilerin portallarında teknik servis hizmetleri, e posta hizmetleri, örgün öğrenci hizmetleri ile Anadolu wi fi hizmetlerini kullanabilmesidir. Bu hizmetler öğrencilerin kendi portallarında kullanılabilmektedir. İnternet erişiminin bulunduğu her yerde bu hizmeti kullanabiliyor öğrenciler. Sınav tarihi yaklaştığında öğrencilerin sınav giriş yerleri belli olmaktadır. Öğrencilerin kopya vb. işlemlere başvurmaması için açıköğretim sınavları her sınavda öğrencilere farklı okullarda sınava girme zorunluluğu getirmiştir. Bu nedenle öğrenciler her sınavdan önce kendilerine ait portala giriş yaparak hangi okulda sınava giriş yaptığını görmekte ve sınav giriş belgesini çıkarabilmektedir.

Sınav öncesi çıkarılan sınav giriş belgesi sınava giderken mutlaka öğrencilerin yanında bulunmak zorunda. Aksi takdirde öğrenciler sınava alınmamaktadır. Bu aöf gis portalında öğrenciler kendi sınav notlarını da görebilmektedir. Daha önce girdikleri sınavlarda aldıkları notlar, hangi derslerden geçerek hangi derslerden kaldıkları aöf gis portallarından görünmektedir. Öğrencilerin kendi sınav merkezlerini değiştirmeleri de mümkün. Hangi ilde sınava girmek istiyorlar ise sınavdan belli bir süre önce sınav girişi için portallarında bulunan adreslerinde değişiklik yapmalıdır. Aksi takdirde sınava bulundukları yerde giremezler.

AÖF GİS NASIL TEMİN EDİLİR?

           Aöf gis hesabı almak için öğrenci olmak gerekir öncelikle. Öğrenciler aöf gis hesabı temin edebilir sadece. Açıköğretim fakültesine kayıt olan öğrenciler istedikleri zaman aöf gis hesabı açtırabilirler. Aöf gis hesabını kayıt yaptırırken ya da daha sonradan öğrenciler talep edebilmektedir. Öğrencilerin kullanabildiği hesaplar bellidir tabi ki. Öğrenciler sadece kendilerini ilgilendiren bölümlere giriş yapabilir. Aöf gis hesabı öğrenciler için öğrenci işleri tarafından verilmektedir. Öğrenci işlerine herkes gidemeyeceği için öğrenciler bulundukları ilde bulunan açıköğretim fakültesi bürosuna giderek buradan şifre talebinde bulunmalıdır. Nüfus cüzdanları ya da öğrenci kimlikleri ile başvuru yaparak aöf gis şifrelerini temin edebilirler öğrenciler.

AÖF GİS NASIL KULLANILIR?

           Aöf gis hesabını kullanmak isteyen öğrenciler internet üzerinden açıköğretim fakültesi sitesine giriş yaptıktan sonra öğrenci işlemlerine giriş yapacaktır. Daha sonra öğrencilerin TC kimlik numarası ve alt tarafta şifresi girilerek sisteme giriş yapılabilir. Burada öğrencilerin karşısına işlemler çıkacaktır. Sınav giriş belgeleri ve diğer işlemleri online olarak buradan yapabilirler. Aöf gis hesabı öğrenciler için büyük bir kolaylık olarak sunulmuştur. Uzaktan bitirilen bir üniversite olan öğrenciler aöf gis hesabı ile sınav giriş belgelerini temin edebilir. İsterlerse adreslerinde değişiklik yapabilir. Sınav sonuçlarını buradan görebilir. Hangi derslerden geçip hangi derslerden bütünlemeye kaldığını online olarak öğrenme imkânına sahip oluyor öğrenciler.

Açıköğretim fakültesi öğrencilerin aöf gis şifreleri sayesinde işlemlerini pratik hale getirmektedir. Öğrenciler aksi takdirde sınav belgeleri gibi durumlarda zorlanmaktadır. Daha önce sınav giriş belgeleri adrese gelmekte idi. Bu bazen sınav giriş belgelerinin kaybolmasına ve öğrencilerin günlerce uğraşmasına sebep olmakta idi. Artık online olarak birçok işlemi kolayca halledebilmektedir öğrenciler. Aöf gis şifreniz yok ise en yakın aöf bürosuna giderek hemen temin edin.

Önerilen Sayfalar

Karabük’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Karabük’deki Üniversiteler ve Taban Puanları Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Mali – Teşekkürler Karabük’deki Üniversiteler ve …

Kilis’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Kilis’deki Üniversiteler ve Taban Puanları Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Mali – Teşekkürler Kilis’deki Üniversiteler ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Powered by TR5 Online