Detay Haberler
Ana Sayfa Manşet 2017 YGS Başvuru Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılıyor?
2017 ygs basvurusu nasil yapilir ygs ucreti tam ne kadar
2017 ygs basvurusu nasil yapilir ygs ucreti tam ne kadar

2017 YGS Başvuru Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılıyor?

 YGS Başvuru İşlemleri Devam Ediyor.

YGS Başvuruları devam ediyor. Milyonlarca adayın heyecanla beklediği sınav tarihi için geri sayım devam ediyor. İnternet üzerinden yapılan YGS başvuru işlemleri 18 Ocak tarihinde sonra erecek.

Üniversite heyecanı yaşayan milyonlarca aday için YGS başvuruları heyecanı başladı. 4 Ocak Çarşamba günü başlayan başvuru heyecanı, 18 Ocak tarihine kadar devam edecek. Başvurular 18 Ocak Çarşamba günü saat 23:59’da sona erecek.

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) başvuruları devam ediyor. Üniversite hayallerinin gerçek olması için mücadele veren milyonlarca aday için sınav maratonunun başvuru işlemleri 4 Ocak Çarşamba gününden itibaren devam ediyor. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacak olan adayların 18 Ocak 2017 tarihine kadar işlemlerini tamamlanması bekleniyor.

YGS ÜCRET ÖDEMESİ İÇİN BANKALAR VE ŞARTLARI

Adayların sınav ücretini yatırırken banka görevlisine, ÖSYS’ye başvuru yaparken bildirdiği T.C. Kimlik Numarasını, adı, soyadını ve girecekleri sınavın adını vermeleri yeterlidir. Ücret, internet aracılığıyla da yatırılabilir. Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir. Yurt dışından sınava başvuran adaylar sınav ücretini, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınav ücreti ödeme işlemleri, sınava başvuru süresi bittikten sonraki ilk gün, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir. Yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri, belirtilen sürelerde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaktır.

YGS BAŞVURU İŞLEMLERİ

Başvuru Merkezinde Yapılacak Başvurular

Başvuru Merkezleri, aday başvurularını sadece resmî çalışma saatleri içinde alacaklardır. Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezine giderken adayın yanında bulundurması gereken belgeler aşağıda belirtilmiştir:

-Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş 2017-ÖSYS Aday Başvuru Formu
-Nüfus cüzdanı /T.C. Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaportun aslı
Engelli Adaylar İçin;
– ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde engel/sağlık bilgisi yer almayan veya engel bilgisi değişen adaylar için bir üniversite veya devlet hastanesinden alınmış engelli sağlık kurulu raporu/sağlık raporunun bir örneği
-Engellerine ilişkin öz geçmişlerini ayrıntılı olarak anlatan bir dilekçe
-Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu (Sağlık Durumu/Engel Bilgi Formu tam ve doğru olarak doldurulmuş olmalıdır. Bu belgeler, başvuru merkezine teslim edilmeyecek aday tarafından başvuru süresi içinde doğrudan ÖSYM’ye gönderilecektir.),
-Başvuru merkezlerinde eğitim bilgilerini değiştirebilir durumda olan adaylar için eğitim bilgilerini gösterir resmi belgelerinin onaylı bir örneği (Bu durumdaki adayların eğitim bilgilerini gösterir (diploma, mezuniyet belgesi, öğrenci belgesi vb.)
-Resmî belgelerinin onaylı bir örneğini başvuru merkezi görevlisine teslim etmeleri gerekmektedir.
Bu belgeler, teslim alındığı tarihten itibaren en az 1 takvim yılı süresince başvuru merkezlerinde muhafaza edilecek ve ÖSYM tarafından talep edilmesi halinde başvuru merkezlerince ÖSYM’ye gönderilecektir.
İnternet İle Bireysel Başvurular

İNTERNET ÜZERİNDEN BAŞVURU İMKANI

2017-ÖSYS’ye bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, ÖSYM’nin internet sayfasında ais.osym.gov.tr üzerinde yer alan “2017- ÖSYS Bireysel Başvuru” alanındaki açıklamalar doğrultusunda işlemlerini yaparak başvurularını süresi içinde tamamlayacak ve sınav ücretini yatıracaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru 18 Ocak 2017 tarihinde, saat 23.59’da sona erecektir.

ONLİNE BAŞVURUDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Başvuru işleminin yapılması için başvuru ekranında “Başvuru İşlemi ÖSYM’ye Bildirilmiştir.” açıklamasının mutlaka görülmesi ve sınav ücretinin yatırılması, aday başvuru kayıt bilgilerinin bir dökümünün yazıcıdan alınarak başvurunun diğer aşamalarında gerekebileceğinden özenle saklanması gerekmektedir. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru yapan engelli/sağlık sorunu olan adaylardan, sistemde engel/sağlık bilgisi bulunmayanların veya değişiklik olanların, sağlık/engel bilgilerinin sisteme girilebilmesi için, Sağlık/Engel Bilgi Formunu, Aday Başvuru Kayıt Bilgilerinin bir fotokopisi ile sağlık kurulu raporu / sağlık raporlarının onaylı bir örneğini, engel durumlarını belirten dilekçeleri ile birlikte başvuru süresi içinde ÖSYM’ye ulaştırmaları gerekmektedir.

YGS İŞLEMLER REHBERİ

ÖSYM, öğrencilere rehberlik etmesi için bir adet YGS tanıtım filmi yayınladı. Adayların başvuru işlemleri öncesinde bu filmi izlemesi tavsiye ediliyor. Tanıtım filmini izleyebilirsiniz.

ÖSYM YGS İÇİN VİDEO REHBER YAYINLADI

Önerilen Sayfalar

Üniversite yerleştirmelerindeki hata ile ilgili soruşturma başlatıldı

Üniversite yerleştirmelerindeki hata ile ilgili soruşturma başlatıldı Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Basarisiralamalari.com – Teşekkürler Milli …

Karabük’deki Üniversiteler ve Taban Puanları

Karabük’deki Üniversiteler ve Taban Puanları Bilgiyi Bizimle Paylaşan – Mali – Teşekkürler Karabük’deki Üniversiteler ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güvenlik Kodu *

Powered by TR5 Online